विश्वकै सुन्दरी क्रिकेटर सारा टेलरले यस्तो खुलासा गरिन्…

00-1-SaraTaylor-1

सारा टेलरले भर्खरै आफू लेस्बियन भएको स्वीकार गरेकी छिन्। आफ्नो पार्टनरको गर्भावस्थाको खबर ट्विटरमा शेयर गर्दा साराले ट्रोलर्सको बोल्न पनि बन्द गरिन्। साराले लेखिन्, ‘हो, म लेस्बियन हुँ र लामो समयदेखि छु। होइन, यो विकल्प होइन। म प्रेममा छु र म खुशी छु, यो के महत्त्वपूर्ण छ। प्रत्येक परिवार फरक छ… यो कसरी काम गर्दछ र यो कस्तो देखिन्छ। निर्णय पारित गर्नु अघि आफैलाई शिक्षित गर्नुहोस्। नानीले माया र समर्थन पाउनेछ…” सारा टेलरले आफ्नी महिला पार्टनर गर्भवती भएकोमा प्रश्न उठाएकी थिइन्, जसको जवाफमा इङ्लिस क्रिकेटरले भनिन्, “मैले आफ्नो पार्टनरको गर्भावस्थाको खबर पाउँछु भन्ने सोचेको थिइनँ, प्रश्नहरुको उत्तर पनि दिनु पर्नेछ। आशा छ, म केहि प्रश्नहरूको जवाफ दिन सक्छु। आईभीएफ: अरूलाई धेरै अनौठो अवसर दिन चाहने अज्ञात व्यक्तिबाट शुक्रकीट दान…”

सारा टेलरले थप ट्वीट गरेकी छिन्, ‘हामी सबै फरक–फरक विश्वासका साथ फरक–फरक तरिकामा हुर्केका थियौं, म अरूमाथि निर्णय गर्दिन। यद्यपि, म घृणा, उपहास र दुर्व्यवहारको निर्णय गर्नेछु। तपाईं यहाँको हुनुहुन्न। तिमी जसलाई चाहन्छौ तब सम्म माया गर जबसम्म तिमी खुशी छौ। माया र समर्थन पठाउने सबैलाई धन्यवाद। प्रेम नै प्रेम हो।” सारा टेलरले पनि स्टम्पिङको मामिलामा महेन्द्र सिंह धोनीलाई पछाडि छोडेकी छिन्। सारा टेलरले ९० टी–२० अन्तर्राष्ट्रियमा ५१ स्टम्पिङ गरिसकेका छन् भने धोनीले ९८ टी–२० अन्तर्राष्ट्रियमा ३७ स्टम्पिङ गरेका छन्। सारा टेलरले २९ वर्षको उमेरमा धोनीको यो विशेष रेकर्ड तोडिन्। सारा टेलर सन् २०१९ मा लाइमलाइटमा आए जब उनले लुगा बिना फोटोसुट गराइन्। यो फोटोसुटका क्रममा साराले एउटा तस्वीरमा विकेटकिपिङ ग्लोभ मात्र लगाएकी थिइन् र त्यसैको लागि पोज दिइरहेकी थिइन्। यसबाहेक उनको एउटा तस्वीर भाइरल भएको थियो, जसमा उनी हातमा लुगा बिनाको ब्याट मात्र लिएर उनको अगाडि उभिएकी थिइन्। सारा टेलरले पनि २०१६ मा मात्र २६ वर्षको उमेरमा क्रिकेटबाट अनिश्चितकालीन ब्रेक लिएर हेडलाइन बनिन्। तर, एक वर्षपछि उनी मैदानमा फर्किए। मैदानमा फर्किनेबित्तिकै सारा आफ्नो रंगमा फर्किइन् र उनले घरेलु मैदानमा विश्वकप पनि जितिन्। साराले सन् २०१९ मा मानसिक स्वास्थ्यका कारण अचानक अन्तर्राष्ट्रिय क्रिकेटबाट सन्यास लिइन्। 

Print Friendly, PDF & Email

About Author

Advertisement

MORE STORIES

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *