प्रधानमनत्री मोदी पुगे अस्ट्रिया

PM-Modi-in-Austria

भियना: प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदीले बुधबार भने कि उनले अस्ट्रियाका चान्सलर कार्ल नेहामरसँग फलदायी चर्चा गरेका थिए, जसमा उनीहरूले युक्रेन द्वन्द्व र पश्चिम एसियाको अवस्थासहित विश्वमा जारी विवादहरूबारे विस्तृत रूपमा चर्चा गरे। साथै प्रधानमन्त्री मोदीले ‘यो युद्धको समय होइन’ भनेका छन्l रुसी राष्ट्रपति भ्लादिमिर पुटिनसँगको भेटपछि प्रधानमन्त्री मोदी मस्कोबाट मंगलबार राति भियना पुगेका थिए। ४० वर्षभन्दा बढी समयमा भारतीय प्रधानमन्त्रीको यो पहिलो अस्ट्रिया भ्रमण हो। उनले भारत र अस्ट्रियाले पारस्परिक सहयोगलाई थप दह्रो बनाउन नयाँ सम्भावनाहरू खोजेको र आगामी दशकमा सहयोगको खाका तयार गरेको बताए।

वार्तापछि नेहमरसँग मिडियालाई सम्बोधन गर्दै प्रधानमन्त्री मोदीले भने, ‘आज चान्सलर नेहमर र मेरो निकै फलदायी चर्चा भयो। हामीले पारस्परिक सहयोगलाई थप सुदृढ गर्न नयाँ सम्भावनाहरू खोजेका छौं। हामीले हाम्रो सम्बन्धलाई रणनीतिक दिशा दिने निर्णय गरेका छौं। आगामी दशकका लागि सहयोगको खाका तयार पारिएको छ।’ प्रधानमन्त्रीले भने, ‘युक्रेन द्वन्द्व होस् वा पश्चिम एसियाको अवस्था होस्, विश्वभर चलिरहेको द्वन्द्वबारे चान्सलर नेहमर र मैले विस्तृत वार्ता गरेका छन्। यो युद्धको समय होइन भनेर मैले पहिले पनि भनिसकेको छु।’ उनले भने, ‘युद्धको मैदानमा समस्याको समाधान खोज्न सकिँदैन।‘ उनले भारत र अस्ट्रियाले वार्ता र कूटनीतिमा जोड दिएको र यसका लागि कुनै पनि सहयोग गर्न तयार रहेको बताए। उनले भने, ‘भारत र अस्ट्रिया दुवै आतंकवादको कडा निन्दा गर्दछ, र यो कुनै पनि रूपमा स्वीकार्य छैन भनेर सहमत छ।‘

Print Friendly, PDF & Email

About Author

Advertisement

MORE STORIES

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *