ई–रिक्सा चालक युनियनद्वारा टोटो चालकको घरको बिजुलीको लाइन व्यवसायिकरण गरेको विरोधमा बुझायो ज्ञापनपत्र

IMG-20240710-WA0179

जलपाईगढी: सीआईटीयु (सिटु) सम्बद्ध ई-रिक्शा चालक युनियनले बुधबार राज्य बिजुली वितरण निकायको जलपाईगढी क्षेत्रीय कार्यालयमा टोटो चालकहरूको घरको लागि बिजुली लाइनहरू व्यावसायीकरण गर्ने पहलको विरूद्ध विरोध प्रदर्शन गर्‍यो। ई–रिक्सा चालक संघका अनुसार केन्द्र र राज्य सरकारको नीतिका कारण बेरोजगारीको समस्या दिनानुदिन बढ्दै गएको छ। धेरैले फेरि आफ्नो नोकरी  गुमाइरहेको बताएका छन्। टोटो चालकको पेशामाथि दबाव बढ्दै गएको उनीहरूको भनाइ छ। उनीहरूको भनाइअनुसार,  यात्रु बोक्न समस्या छ। फलस्वरूप, दैनिक आम्दानीमा निर्भर टोटो चालकहरूको परिवारलाई समर्थन गर्न गाह्रो भइरहेको छ। यस्तो अवस्थामा टोटो चालकको घरघरमा बिजुलीको लाइन व्यवसायिकरण गरेमा विद्युत महसुल कैयौं गुणा बढ्छ। यो अमानवीय पहललाई कुनै पनि हालतमा स्वीकार गरिने छैन। आज क्षेत्रीय प्रबन्धकलाई ज्ञापनपत्र बुझाएर टोटो चालकको जीविकोपार्जनका लागि पारिवारिक बिजुलीको २ सय युनिटसम्मको विद्युत महसुल मिनाहा गरी कम शुल्क लिने व्यवस्था मिलाउन माग गरिएको छ। ज्ञापनपत्र बुझाउने क्रममा मजदुर नेता सुभाषिस सरकार, दुलाल रोय, तोताई कार, नारायण कुण्डु, सुब्रन सरकार, निन्टु दास, प्रफुल्ल लकडालगायतको उपस्थिति रहेको थियो।

Print Friendly, PDF & Email

About Author

Advertisement

MORE STORIES

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *