निवेदिता प्राइमरी बंगाली विद्यालयको पुनर्निर्माण गरिने

IMG-20240710-WA0172

कोचबिहार: निवेदिता स्कूल कोचबिहार नगरपालिकाद्वारा पुनर्निर्माण गरिने भएको छ। कोचबिहार नगरपालिकाले निवेदिता प्राइमरी बंगालीसँगै सरकारी अंग्रेजी माध्यमको विद्यालयलाई पनि नवीकरण गर्ने निर्णय गरेको छ। कोचबिहार नगरपालिकाद्वारा सञ्चालित यो विद्यालय कोचबिहार ब्रह्मा मन्दिर परिसर क्षेत्रमा अवस्थित छ। लामो समयदेखि विद्यालय पुनर्निर्माणको माग गर्दै आएको थियो। यस विद्यालयमा करिब तीन सय विद्यार्थी अध्ययनरत छन्। आज कोचबिहार नगरपालिका प्रमुख रवीन्द्रनाथ घोष र अन्य अधिकारीहरूले विद्यालयको भ्रमण गरे। रवीन्द्रनाथ घोषले विद्यालयमा धेरै सुधार गर्नुपर्ने बताए। यसका लागि तत्काल टेण्डरमार्फत काम शुरु गरिनेछ। विद्यालय भवनको माथिल्लो तल्लामा अर्को तल्ला निर्माण गर्ने योजना छ, जहाँ सांस्कृतिक कार्यक्रम, नृत्य–गीत, शिक्षा, नाट्य अभ्यास जस्ता कार्यक्रम गर्न सकिनेछ। यी सबै विषयलाई लिएर उनी आज विद्यालयको भ्रमण गर्न आएका हुन्। तत्कालीन नगरपालिका प्रमुख वीरेन कुण्डुको हातबाट सन् २००५ मा बालाबहुल्यामा विद्यालय स्थापना भएको थियो। त्यसपछि बिस्तारै यसको प्रतिष्ठा बढ्दै गयो। यस विद्यालयको स्थापनाको मुख्य उद्देश्य कोचबिहार शहरका गरिब र सामान्य विद्यार्थीहरूलाई कम लागतमा उपयुक्त र राम्रो शिक्षा प्रदान गर्नु थियो। धेरैजसो अवस्थामा कुचबिहार नगरपालिकामा काम गर्ने समूह-डी कर्मचारीका छोराछोरीहरू यस विद्यालयमा पढ्छन्। रवीन्द्रनाथले विद्यालयमा पढाइ निकै राम्रो भएको दाबी गरे। छिट्टै मर्मतसम्भार शुरु हुने र धेरै कक्षाकोठा विस्तार गर्ने नगरपालिका सोचिरहेको उनले बताए।

Print Friendly, PDF & Email

About Author

Advertisement

MORE STORIES

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *