नागाल्याण्ड: नागाल्याण्ड सरकारले शुरु गर्यो विश्वव्यापी जीवन बीमा योजना

Nagaland-CM-1

कोहिमा: नागाल्याण्ड सरकारले मंगलबार एक परिवारको मुख्य कमाउने व्यक्तिको असामयिक मृत्युको कारणले गर्दा हुने आर्थिक कठिनाइहरूलाई कम गर्न पूर्ण वित्त पोषित विश्वव्यापी जीवन बीमा योजनाको अनावरण गर्‍यो। यो पहल नागाल्याण्डका मुख्यमन्त्री नेफिउ रियोले राज्य विधानसभामा प्रस्तुत गरेको बजेटमा समावेश गरिएको थियो। अधिकारीहरूका अनुसार, यो योजनाले आफ्ना बासिन्दाहरूको आर्थिक कल्याणको रक्षा गर्न राज्यको निरन्तर समर्पणलाई झल्काउँछ। यसले गत बजेटमा ल्याएको मुख्यमन्त्री स्वास्थ्य बीमा योजनाको पूरक हो। विज्ञप्तिमा भनिएको छ, मुख्यमन्त्रीको विश्वव्यापी जीवन बीमा योजनाले शिक्षा, स्वास्थ्य र सामाजिक-आर्थिकमा परिवारको प्राथमिक रोटी जुटाउने व्यक्तिको असामयिक मृत्युको प्रभावलाई कम गर्ने लक्ष्य राखेको छ। परिवारको उन्नति। थप रूपमा, योजनाले परिवारको मुख्य कमाउने व्यक्तिको लागि जीवन बीमा र राज्यमा परिवारका थप तीन सदस्यहरूको लागि दुर्घटना बीमा प्रदान गर्नेछ, विज्ञप्तिमा भनिएको छ। यो योजनाले प्राथमिक कमाउनेलाई २ लाख रुपियाँको जीवन बीमा कभरेज प्रदान गर्नेछ। परिवारका अन्य तीन सदस्यका लागि दुई लाख रुपैयाँको अतिरिक्त दुर्घटना बीमा कवरेज। यसले नागाल्याण्डको प्रत्येक घरलाई पनि कभर गर्नेछ, जसमा प्रिमियमको लागत कभर गर्न १५ करोड रुपियाँ छुट्याइएको छ।

Print Friendly, PDF & Email

About Author

Advertisement

MORE STORIES

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *