मुकेश अम्बानीको एन्टिलिया भन्दा महँगो घर पाकितानमा!

Expensive-house

एशियाका सबैभन्दा धनी व्यक्ति मुकेश अम्बानीको एन्टिलिया घरको बारेमा सबैलाई थाहा होला, जसलाई संसारको सबैभन्दा महँगो घरहरूमा गनिन्छ। अम्बानी परिवारले लगभग १५ हजार करोडको लागतमा यो निर्माण गरेको भनाइ छ। एन्टिलियालाई संसारको सबैभन्दा महँगो घरहरूमा गनिन्छ, आजसम्म सायदै कसैले यस्तो घर बनाउन सकेको छैन। केही वर्षअघि छिमेकी देश पाकिस्तानमा पनि यस्तो प्रयास भएको थियो, तर भव्यताका हिसाबले मुकेश अम्बानीको एन्टिलिया घरलाई पनि पछाडि छोड्यो। सायद सुन्दरता देखेपछि पक्कै पनि यसको मूल्य जान्ने इच्छा हुन्छ, त्यसैले आज पाकिस्तानको सबैभन्दा महँगो घरको बारेमा जानौं।

इस्लामाबाद, पाकिस्तानको गुलबर्ग क्षेत्र आफ्नो विलासी भिला र हवेलीहरूको लागि प्रसिद्ध छ। यदि तपाईं पाकिस्तानमा उत्कृष्ट हवेलीहरू मध्ये गुलबर्ग त्यो ठाउँ हो जहाँ सबैले भ्रमण गर्न चाहन्छन्। गुलबर्ग क्षेत्र यसको सुन्दर र भव्य फार्म हाउसका लागि प्रसिद्ध छ। यति मात्र होइन, यो पाकिस्तानको सबैभन्दा महँगो ठाउँ पनि हो। यहाँ सम्पत्तिको मूल्य ५ कनल क्षेत्र (१ कनाल भनेको ०.१२ एकर) को लागि ११ देखि १२ पाकिस्तानी रुपियाँ छ। आज इस्लामाबादको गुलबर्ग विलासिताको रूपमा हेरिन्छ। यस क्षेत्रमा पाकिस्तानका ठूला अरबपतिहरू, फिल्म स्टारहरू, खेलाडीहरू र राजनीतिज्ञहरू बस्छन्। यस क्षेत्रमा एक विलासी हवेली पनि छ, जुन पाकिस्तानमा धेरै प्रसिद्ध छ। करिब १० कनाल क्षेत्रफलमा फैलिएको रोयल प्यालेस हाउसको मूल्य १२५ करोड पाकिस्तानी रुपियाँ छ। राजसी हवेलीमा १० शयनकक्ष, १० स्नानगृह, विशाल बगैंचा, झरनाका साथै स्विमिङ पुल, आधुनिक जिम, थिएटर, लाउन्ज क्षेत्र र ठूलो ग्यारेजलगायत विश्व-स्तरीय सुविधाहरू छन्। यो मुगल र आधुनिक शैलीमा डिजाइन गरिएको छ। बगैंचा क्षेत्रमा अमेरिकाबाट ल्याइएको ताडका रूखहरू छन्, फेन्सी मोरक्कन बत्तीहरू पनि जडान गरिएको छ र प्रवेशमा थाई डिजाइनका पानीका झरनाहरू जडान गरिएको छ।

Print Friendly, PDF & Email

About Author

Advertisement

MORE STORIES

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *