२२ करोडमा बिक्यो एक बोतल ह्विस्की

Macllan

रक्सीको शौकीन मानिसहरूले दैनिक लाखौं रुपियाँको रक्सी पिउने गरेका छन्। लाखौंको रक्सी धेरै पटक देख्नु भएको होला। तर के तपाईंले सुन्नु भएको छ कि कुनै रक्सीको मूल्य करोडौंमा पनि हुनसक्छ। विश्वकै दुर्लभ व्हिस्की लिलामी भएको छ, यसको मूल्य सुनेर तपाई छक्क पर्नुहुनेछ। एउटा यस्तो देश छ, जहाँ एउटा दुर्लभ रक्सीको लिलामी भएको थियो, जुन २२ करोड रुपियाँमा बिक्री भएको छ। यो व्हिस्कीको नाम म्याकलन हो, जसले सबैभन्दा महँगो रक्सीको सूचीमा आफ्नो नाम दर्ता गराएको छ। यो रक्सीमा खास के छ, जसका कारण एउटा बोतलको मूल्य २२ करोड रुपियाँ पुगेको छ।

‘ओल्ड इज गोल्ड’ भनाइ म्याकलन व्हिस्कीसँग पूर्ण रूपमा फिट हुन्छ। वाइनको लागि, यो भनिन्छ कि बुढ्यौली प्रक्रियाले रक्सीको स्वाद र गन्ध बढाउँछ। पुरानो रक्सीको बिक्रीको बारेमा कुरा गर्दा, म्याकलन नाम आउँछ, जुन एक धेरै दुर्लभ व्हिस्की हो। लण्डनमा भएको सोथबीको लिलामीले नयाँ कीर्तिमान बनाएको छ। एक दुर्लभ १९२६ म्याकलान एकल-माल्ट व्हिस्की लगभग २२ करोडमा सोथबीमा बिक्री भयो। सोथबीले आफ्नो इन्स्टाग्राम अकाउन्टमा व्हिस्कीको बारेमा जानकारी दिएको छ। पोष्टमा लेखिएको छ ‘ह्विस्कीको बोतलको लागि लिलामी रेकर्ड सेट गरिएको छ व्हिस्कीको एक दुर्लभ बोतल २.७ मिलियन डलरमा बिक्री भएको छ- लिलामीमा बेचेको सबैभन्दा महँगो रक्सी वा स्पिरिटको रेकर्ड तोडेको छ। म्याकलान १९२६ भेलेरियो अदामी लेबल सहित) जीबीपी २.१ एम/युएसडी २.७ एममा बेचियो- कम अनुमानको लगभग तीन गुणा। जीबीपी १.५ एम/युएसडी १.९ एमको अघिल्लो रेकर्ड सोथबीद्वारा २०१९ मा फाइन एण्ड रेयर एण्ड रेयर संस्करणको लागि हासिल गरेको थियो।

संसारमा सबैभन्दा धेरै खोजिने मदिरा द म्याकलन १९५६ सिंगल माल्ट व्हिस्की हो। सोथेबीको व्हिस्की लिलामी घरका प्रमुखले यस विषयमा थप विवरण दिँदै भने, ‘उसलाई यो रक्सीको ‘सानो थोपा’ चाख्न अनुमति दिइएको थियोl’ त्यसपछि उनले थपे, ‘यो धेरै धनी छ, तपाईले अपेक्षा गरे जस्तै धेरै सुख्खा फलहरू छन्, धेरै मसला, धेरै काठl’ सन् १९८६ मा ४० वटा बोतलका डब्बाहरू मध्ये एक बन्नुअघि व्हिस्कीलाई डार्क ओक शेरी कास्कमा परिपक्व हुन ६० वर्ष लाग्यो।

Print Friendly, PDF & Email

About Author

Advertisement

MORE STORIES

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *