कोलकातामा घट्न थाल्यो डेंगुका मामलाहरू

00-Dengue-Rep-Image

कोलकाता: नोभेम्बरको मध्यदेखि राज्यमा चिसो हावाको प्रभाव देखिन थालेको छ। यो वर्षको समय हो जब मौसमी ढाँचामा परिवर्तनका कारण मौसमी रोगहरू बढ्न थाल्छन्। तर, मौसम परिवर्तनसँगै प्रदेशमा डेंगुको प्रकोप कमजोर हुन थालेको छ। नोभेम्बरको पहिलो साताको तुलनामा दोस्रो साता डेंगुका नयाँ संक्रमितको संख्या झण्डै १ हजार ५ सयले घटेको छ। तर, डेंगुको संक्रमणको परीक्षण जुन दरमा भइरहेको छ, त्यसलाई हेर्दा अझै पनि चिन्ता पूर्ण रूपमा हट्न नसकेको विज्ञहरू बताउँछन्। यस्तो अवस्थामा चिकित्सकहरुले सबैलाई सावधानी अपनाउन सल्लाह दिइरहेका छन्।

जाडो मौसम आउनुअघि नै प्रदेशमा डेंगुको प्रकोप सुस्ताउन थालेको छ। स्वास्थ्य विभागको तथ्यांकअनुसार नोभेम्बरको पहिलो साता प्रदेशमा ५ हजार ९३ जनामा ​​डेङ्गुको संक्रमण देखिएको छ भने दोस्रो साता नयाँ संक्रमितको संख्या तीन हजार ४९५ पुगेको छ। नोभेम्बर १५ सम्म कुल संक्रमितको संख्या ९१ हजार पुगेको छ। तर, डेंगु संक्रमितको संख्यामा केही सुधार भए पनि डेंगुका सङ्क्रमितको सङ्ख्या अझै घट्ने हो कि भनेर भन्न विज्ञहरू नचाहेका छन्। उत्तर २४ परगना जिल्ला अझै पनि डेंगु संक्रमणको मामलामा पहिलो स्थानमा छ। १५ नोभेम्बरसम्म जिल्लामा कुल संक्रमितको संख्या १९ हजार ४६ पुगेको छ। पछिल्लो सात दिनमा आठ सय जनामा ​​डेंगुको संक्रमण देखिएको छ। कोलकातामा १३ हजार २०६ जना डेंगुबाट संक्रमित छन्। गत हप्ता ६०० नयाँ केस रिपोर्ट गरिएको थियो। मुर्शिदाबादमा नोभेम्बरको दोस्रो हप्तामा ७५० जनामा ​​डेंगुको संक्रमण देखिएको थियो। हुगली, नादिया र हावडा डेंगु संक्रमणको मामलामा क्रमशः चौथो, पाँचौं र छैटौं स्थानमा छन्।

Print Friendly, PDF & Email

About Author

Advertisement

MORE STORIES

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *