शङ्कर नेत्रालयका संस्थापक डा. एसएस बद्रीनाथको निधन

drrssb-1.jpg

नयाँ दिल्लीः भारतको सबैभन्दा विशाल धर्मार्थ नेत्र अस्पताल शङ्कर नेत्रालयका संस्थापक डा. एसएस बद्रीनाथको मङ्गलवार चेन्नईमा निधन भयो। उनको उल्लेखनीय सेवा कार्यहरूको मूल्याङ्कन गर्दै उनलाई पद्म भूषण, पद्मश्री अनि डा. बीसी रोय पुरस्कार जस्ता धेरैवटा सम्मानले सम्मानित गरिएको छ।

तमिलनाडु कङ्ग्रेसका उपाध्यक्ष राम सुगंथनले डा. बद्रीनाथको निधनको जानकारी एक्समा साझा गर्दै उनलाई श्रद्धाञ्जलि दिएका छन्। ८३ वर्षीय डा. सेंगामेदु श्रीनिवास बद्रीनाथले विदेशमा पढ़ाई अनि गहन शोध गरेपछि वर्ष १९७८- मा परोपकारीहरूको एउटा समूहसित मिलेर मद्रासमा मेडिकल एण्ड भिजन रिसर्च फाउण्डेशनको स्थापना गरे।

शङ्कर नेत्रालय एक धर्मार्थ गैर लाभकारी नेत्र अस्पताल तथा मेडिकल रिसर्च फाउण्डेशनको एकाई हो। जानकारी देशको कुना-कुनाबाट लगभग १२०० नेत्रसित सम्बन्धित रोगीहरू प्रत्येक दिन यहाँ आउने गर्दछन्। यहाँ प्रत्येक दिन सयवटा सर्जनी गरिन्छ।

Print Friendly, PDF & Email

About Author

Advertisement

MORE STORIES

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *