घरेलु हवाई यात्रुको संख्याले बनायो नयाँ रेकर्ड

Flight-1

नयाँ दिल्ली: देशमा आन्तरिक हवाई यात्रुहरूको संख्यामा ठूलो वृद्धि देखिएको छ। नागरिक उड्डयन मन्त्रालयले जारी गरेको नयाँ तथ्यांकले गत आइतबार आन्तरिक हवाई यात्रुले नयाँ कीर्तिमान कायम गरेको खुलासा गरेको छ। एकै दिन कुल ४ लाख ५६ हजार ९ सय १० आन्तरिक यात्रुले उडान भरेका छन्, जुन अहिलेसम्मकै उच्च संख्या हो। प्रतिवेदनका अनुसार आधिकारिक तथ्याङ्कअनुसार शनिबार पनि हवाई यात्रुको सङ्ख्या ४ लाख ५६ हजार ७४८ को ऐतिहासिक स्तरमा पुगेको थियो। सोमबार नागरिक उड्डयन मन्त्रालयले सामाजिक संजालमा जारी गरेको पोस्टमा सकारात्मक सोच, प्रगतिशील नीति र यात्रुको गहिरो विश्वासले हरेक उडानलाई हरेक दिन नयाँ उचाइमा पुर्याइरहेको छ। आइतबार कुल ५९५८ आन्तरिक उडानमा ४ लाख ५६ हजार ९१० यात्रुले यात्रा गरेका छन्।

आइतबार रेकर्ड गरिएको यो संख्या गत वर्ष नोभेम्बर १९ मा एकै दिनमा ३ लाख ९३ हजार ३ सय ९१ यात्रु र ५ हजार ५०६ उडान आवागमनको तुलनामा धेरै हो। तथ्यांकहरू साझा गर्दा, नागरिक उड्डयन मन्त्री ज्योतिरादित्य सिन्धियाले सोमबार भने कि देशलाई विश्वको सबैभन्दा ठूलो उड्डयन बजार बन्नबाट कसैले रोक्न सक्दैन। गत वर्षको तुलनामा अक्टोबरमा हवाई यात्रा गर्ने आन्तरिक यात्रुको संख्या बढेको छ। अक्टोबरमा आन्तरिक हवाई यात्रुको संख्या ११ प्रतिशतले बढेर १.२६ करोड पुगेको छ। उड्डयन नियामक डीजीसीएले केही दिन अघि जारी गरेको तथ्यांकमा यस्तो बताएको थियो। त्यसैगरी, २०२३ को जनवरी–अक्टोबरमा कुल आन्तरिक यात्रु संख्या १,२५४.९८ लाख रहेको छ, जुन अघिल्लो वर्षको सोही अवधिमा ९८८.३१ लाख थियो। यसले वार्षिक २६.९८ प्रतिशतको वृद्धि र १०.७८ प्रतिशतको मासिक वृद्धिलाई जनाउँछ।

Print Friendly, PDF & Email

About Author

Advertisement

MORE STORIES

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *