५४औं आईएफएफआईमा माधुरी दीक्षित भारतीय सिनेमामा विशेष पहिचान बनाएको निम्ति’ सम्मानित

Madhuri-Dixit

दिल्ली: लोकप्रिय अभिनेत्री माधुरी दीक्षितलाई ५४औँ अन्तर्राष्ट्रिय फिल्म फेस्टिभल अफ इण्डियामा ‘भारतीय सिनेमामा विशेष पहिचान बनाएको निम्ति’ अवार्डबाट सम्मान गरिएको छ। चार दशकको असाधारण करियरको साथमा माधुरी दीक्षितले भारतीय फिल्म उद्योगमा अमिट छाप छोडेकी छिन्। केन्द्रीय सूचना तथा प्रसारण तथा युवा मामिला तथा खेलकुद मन्त्री अनुराग सिंह ठाकुर, सूचना तथा प्रसारण राज्यमन्त्री डा. एल मुरुगन र गोवाका मुख्यमन्त्री प्रमोद सावन्तले आज गोवाको पणजीमा आयोजित ५४औँ आईएफएफआईको उद्घाटन समारोहमा उक्त पुरस्कारको घोषणा गरे।

केन्द्रीय सूचना तथा प्रसारण र युवा मामिला तथा खेलकुद मन्त्री अनुराग सिंह ठाकुरले ट्विटरमा पोस्ट गरे, ‘लामो समयदेखिको आइकन, माधुरी दीक्षितले चार दशकदेखि असाधारण प्रतिभाले हाम्रो स्क्रिनलाई हेरेका छन्l’ विभिन्न पात्रहरूलाई जीवनमा ल्याउने उनको क्षमताले पुस्तासम्म दर्शकहरूलाई मोहित पारेको छ। माधुरी दीक्षितको असाधारण उपलब्धि र भारतीय सिनेमामा उनको दिगो प्रभावको प्रमाण हो, ‘भारतीय सिनेमामा विशेष पहिचान बनाएको निम्ति’। माधुरी दीक्षित, १९८०, १९९० र २००० को दशकको शुरुवातमा एक प्रमुख हिन्दी चलचित्र अभिनेत्री, छवटा फिल्मफेयर पुरस्कार प्राप्त गरिसकेकी छिन् र रेकर्ड चौध पटक सर्वश्रेष्ठ अभिनेत्रीको लागि फिल्मफेयर पुरस्कारको लागि मनोनीत भइन्। माधुरी दीक्षितले आफ्नो फिल्मी करियर ‘अबोध’ (१९८४)बाट शुरु गरेकी थिइन् र ‘तेजाब’ (१९८८) बाट व्यापक सार्वजनिक मान्यता प्राप्त गरिन्। उनी सन् २०१४ मा भारतका लागि युनिसेफको सद्भावना दूत नियुक्त भएकी थिइन्। -पीआईबी

Print Friendly, PDF & Email

About Author

Advertisement

MORE STORIES

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *