हर्षवर्धन न्योटियाको प्रयासमा शुरु भयो अडियो-भिजुअल शृङ्खला ‘नरेन’

00-1-A-IMG-20230828-WA0323

कोलकाता: प्रतिष्ठित आध्यात्मिक नेता स्वामी विवेकानन्द आफ्नो व्यावहारिक ज्ञान र विश्वव्यापी शिक्षाका लागि परिचित छन्l आफ्नो गहिरो अन्तर्दृष्टिमा युवा पुस्तालाई परिचय गराउने आवश्यकतालाई मान्यता दिँदै आफ्नो कालातीत दर्शनले पुस्ताहरूलाई प्रेरित गरिरहेको छ। प्रख्यात निर्देशक अभिजित दासगुप्ताले अम्बुजा न्योटियाका अध्यक्ष हर्षवर्धन न्योटियाद्वारा प्रस्तुत “नरेन” शीर्षकको अभिनव श्रव्य दृश्य शृङ्खलाको शुरुवात गरेका छन्। यस ग्राउन्डब्रेकिंग शृङ्खलाले ऐतिहासिक प्रतिमाविज्ञान र स्वामी विवेकानन्दका शिक्षाहरूको गहिरो बुझाइबीचको खाडललाई कम गर्ने लक्ष्य राखेको छ। आजका युवाहरूमाझ गहिरो बुझाइ बढाउन स्वामी विवेकानन्दको विश्वव्यापी भ्रातृत्व, सहिष्णुता र वैज्ञानिक स्वभावको द्रुत विकासशील र विभाजित संसारमा अपार सान्दर्भिकता छ। दस्तावेजीकरण, प्रसारण, अनुसन्धान र कथा कथनमा आफ्नो विशेषज्ञताको लागि प्रशंसित, अभिजित दासगुप्ता स्वामी विवेकानन्दको दर्शनमा गहिरो खोजी गर्ने मिशनमा निस्किए। नतिजा हो मनमोहक अडियो-भिजुअल शृङ्खला नरेन”, एउटा परियोजना जसले युवा दिमागहरूलाई स्वामी विवेकानन्दको गहिरो बुद्धिमा आकर्षक र जानकारीमूलक तरिकामा परिचय गराउन खोज्छ।

-यो शृङ्खलाले प्रविधि र आध्यात्मिकताको अभिसरणलाई प्रतिनिधित्व गर्दछ, जसले आज स्वामी विवेकानन्दको कालातीत ज्ञानलाई अँगाल्ने अभूतपूर्व अवसर प्रदान गर्दछ। अभिजित दासगुप्ताले भने, “एक अन्तरक्रियात्मक प्रश्न-एण्ड-ए ढाँचा मार्फत, हामीले एक काल्पनिक विज्ञान प्राध्यापक र उहाँका विद्यार्थीहरूलाई स्वामी-जीको स्थायी मूल्यमान्यताहरूमा संलग्न गराउने प्लेटफर्म दिएका छौंl” शृङ्खलाको शुरुवातमा बोल्दै हर्षवर्धन न्योटियाले यस पहलमा सहभागी हुन पाउँदा सम्मान व्यक्त गर्दै भने, “यस शृङ्खला, यसको अनौठो दृष्टिकोणको साथ, स्वर्गीय विवेकानन्दको गहिरो शिक्षाहरूलाई एक आकर्षक तरिकामा सञ्चार गर्ने वाचा गर्दछ। हामीले युवाहरूसँग जोडिने र स्वामी-जीको आत्म-विश्वास एकताको सन्देश प्रवाह गर्ने तरिकाहरू खोज्नु आवश्यक छ। अम्बुजा नेओटिया, हामी भारतीय सांस्कृतिक साहित्यिक सम्पदाको समृद्ध विरासतलाई प्रवर्द्धन गर्न सँधै प्रयास गर्छौं त्यसैले उज्ज्वल भोलिको लागि यस्तो बहुमूल्य पहल मापन गर्नु हाम्रो स्वाभाविक प्रतिक्रिया होl’’ शुभारम्भ कार्यक्रममा स्वामी सुवीरानन्द, महासचिव रामकृष्णको पनि उपस्थिति थियो। मठ र मिशन, र स्वामी नरसिम्हानन्द। स्वामी सुविरानन्दजी, सचिव, रामकृष्ण मिशन सेवाश्रम, कोझिकोडले भने, “नरेन एस मार्फत अभिजित दासगुप्ताले हृदय र दिमागलाई मोहित पार्ने स्वामी विवेकानन्दको असाधारण विरासतलाई जीवित ल्याउनुहुन्छ, यो सुनिश्चित गर्दै कि उहाँको कालान्तरलाई निरन्तरता दिनुहोस्। पुस्तालाई प्रेरित गर्नुहोस्।”

Print Friendly, PDF & Email

About Author

Advertisement

MORE STORIES

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *