मेट्रोपोलिस हेल्थकेयर लिमिटेडद्वारा इनोभेसन सेल स्थापना

0a-IMG_3351-01.jpeg

कोलकाता: सबैका लागि उच्च गुणस्तर, उन्नत र लागत-प्रभावी निदान परीक्षणमा पहुँच सुनिश्चित गर्ने आफ्नो प्रतिबद्धतालाई ध्यानमा राख्दै, मेट्रोपोलिस हेल्थकेयर लिमिटेडले बिहीबार महानगर कोलकातामा मोलिक्युलर जीनोमिक्समा केन्द्रित रहेको मेट्रोपोलिस इनोभेसन सेलको सुरुवात गर्ने घोषणा गरेको छ। इनोभेसन सेलअन्तर्गत महानगरले गर्भावस्था, क्यान्सर, सरुवा रोग र प्रत्यारोपण व्यवस्थापन सम्बन्धी विभिन्न विशेष परीक्षणहरू शुरु गर्दैछ।

महानगर हेल्थकेयर लिमिटेडका प्रवर्द्धक तथा प्रबन्ध निर्देशक अमिरा शाहले इनोभेसन सेलको शुभारम्भको घोषणा गर्दै संस्थाको आविष्कार र अनुसन्धान तथा विकास शाखाको रुपमा महानगरीय आविष्कार सेलले आधारभूत वैज्ञानिक आविष्कारमा केन्द्रित रहने बताइन्। यति मात्र होइन, यसले कम्पनीको सबैभन्दा भरपर्दो वैज्ञानिक ब्रान्ड बन्ने दृष्टि र मिशनलाई प्रवर्द्धन गर्नेछ र बिरामी र चिकित्सकहरूसँग सक्रिय रूपमा संलग्न हुन विशेषज्ञता र निष्ठाका साथ आन्तरिक स्वास्थ्य जानकारी प्रदान गर्नेछ। ‘यी क्षेत्रहरूमा दीर्घकालीन लक्ष्यहरू अगाडि बढाउन, हामी हाम्रा वैज्ञानिक क्षमताहरूलाई बलियो बनाउन र देशभरका बिरामीहरूको सेवा गर्न हाम्रो पूर्वाधारमा विस्तार र लगानी गर्न जारी राख्नेछौं’, मेट्रोपोलिस हेल्थकेयर लिमिटेडका प्रमुख वैज्ञानिक अधिकृत डा कीर्ति चड्ढाले बिरामीलाई प्रत्यक्ष समयमै सही निदान सुनिश्चित गर्ने प्रविधि, परीक्षण र प्लेटफर्मको प्रमाणीकरणमा महानगर सधैं अगाडि रहेको बारेमा बताए। उनले भने, ‘लाखौं बिरामीहरूलाई असर गर्दै, हामी नेक्स्ट जेनेरेसन सिक्वेन्सिङ र आर्टिफिसियल इन्टेलिजेन्स मार्फत ओन्कोलोजी, प्रसवपूर्व परीक्षण, ट्रान्सप्लान्ट इम्युनोलोजी, संक्रामक र दीर्घकालीन रोगहरूको दायरालाई पोषण र विस्तार गर्ने लक्ष्य राख्छौं।

नयाँ विशेष परीक्षणहरूको सुरुवातमा, महानगरीय हेल्थकेयरको क्षेत्रीय प्रयोगशाला प्रमुख (पूर्व), डा रजत मुखर्जीले भने, ‘हामीसँग विगत ४० वर्षमा क्लिनिकल उद्योगमा विशेष परीक्षणहरू प्रस्तुत गर्ने बलियो ट्र्याक रेकर्ड छ। हाम्रो फोकस लगातार विभिन्न क्षेत्रहरूमा हाम्रो क्षमताहरू निर्माण गर्न थप अवसरहरू अन्वेषण गर्न र देशभरका टियर २ र टियर ३ शहरहरूमा बिरामीहरूलाई ‘सस्तो’ परीक्षण प्रस्ताव गर्ने हो। पश्चिम बंगालको मेट्रोपोलिस एक दशकभन्दा बढी समयदेखि विभिन्न बिरामी सङ्कलन केन्द्रहरू र पिक-अप पोइन्टहरूसहित ६००+ ग्राहकहरूलाई खानपान गर्दै आएको छ। नयाँ विशेष परीक्षणहरू कोलकाता र पश्चिम बङ्गाल क्षेत्रका हाम्रा सबै केन्द्रहरूमा बिरामीहरूका लागि उपलब्ध हुनेछन् र हाम्रो टोलीले छोटो टर्नअराउन्ड समय सीमा भित्र सही र व्यापक परिणामहरू सुनिश्चित गर्नेछl’ डा. रजत मुखर्जीले कुनै पनि रोगको मूल कारण पहिचान गर्नु भनेको लडाइँ जित्ने बताए। उनले भने, ‘यो जहाँ डायग्नोस्टिक क्षेत्र आउँछ। महानगरमा हामी मूल कारण मात्र होइन, ढाँचा पनि पहिचान गर्छौं। अध्ययन र अवस्था रोक्न निवारक उपायहरू सुझाव दिन सक्छ। तसर्थ, हामी चिकित्सकहरू, अस्पतालहरू र स्वास्थ्य उद्योग संघहरूसँग सीएमईहरू, वेबिनारहरू, राउन्ड टेबल बैठकहरू मार्फत निदान र परीक्षणहरूमा जानकारी साझा र आदानप्रदान गर्न निरन्तर संलग्न छौंl’

Print Friendly, PDF & Email

Advertisement

MORE STORIES

Leave a Reply

Your email address will not be published.