पार्थ च्याटर्जीका भरपर्दो नोकरशाहहरूमाथि कारबाही शुरू

Partha-Chatterjee-2-1

कोलकाता: शिक्षक भर्ती घोटालामा पक्रा परेका पश्चिम बङ्गालका पूर्व मन्त्री पार्थ च्याटर्जी माथि मुख्यमन्त्री ममता ब्यानर्जीले कारबाही गरेकी छिन्। उनलाई मन्त्री पद र पार्टीका सबै विभागमा दिइएको पदबाट मुक्त गरिएको छ। अब मुख्यमन्त्री ममता ब्यानर्जीले पार्थका भरपर्दो नोकरशाहलाई कारबाही गर्न थालेकी छिन्। दुई कर्मचारीलाई राज्यको कार्मिक तथा प्रशासनिक सुधार विभागबाट अनिश्चितकालका लागि अनिवार्य पर्खाइमा पठाइएको छ।

ईडीले पार्थ च्याटर्जी र उनका निकट सहयोगी अर्पिता मुखर्जीलाई पश्चिम बङ्गाल शिक्षक भर्ती घोटाला प्रकरणमा पक्रा गरेको छ, जुन देशमा हेडलाइन बनेको छ। ईडीको कारबाहीपछि ममताले पनि पार्थलाई मन्त्री पद र पार्टीका सबै पदबाट निष्कासन गरिन्। अब उनले ब्यानर्जीले पार्थको नजिकका नोकरशाहमाथि कारबाही गरिरहेकी छिन्। तीमध्ये सबैभन्दा बढी पश्चिम बङ्गाल सिविल सेवा (कार्यकारी कार्यालय) सुकान्त आचार्य हुन्, जो तत्कालीन शिक्षामन्त्री पार्थ च्याटर्जीको समयमा वाणिज्य तथा उद्योग मन्त्री हुँदा च्याटर्जीका निजी सहायक थिए।

सन् २०१६ पश्चिम बङ्गाल विधानसभा चुनावमा आचार्य बेहला (पश्चिम) निर्वाचन क्षेत्रको लागि रिटर्निंग अधिकारी पनि थिए, जहाँ च्याटर्जी सन् २००१ देखि पाँच पटक तृणमूल कांग्रेस विधायक थिए। अनिवार्य अनिश्चितकालीन पर्खन आदेश प्राप्त गर्ने दोस्रो नोकरशाह राज्य संसदीय मामिला विभागमा विशेष कर्तव्यमा कार्यरत अधिकारी प्रोवीर बन्दोपाध्याय हुन्। बन्दोपाध्याय सन् २०११ देखि च्याटर्जीसँग थिए। यो समय हो जब तृणमूल कांग्रेस पश्चिम बङ्गालमा ३४ वर्ष लामो वाममोर्चा शासनलाई ध्वस्त पारेर सत्तामा आएको थियो। तर, राज्य कर्मचारी तथा प्रशासनिक सुधार विभागका स्रोतका अनुसार अहिलेसम्म बन्दोपाध्यायविरुद्ध त्यस्तो कुनै पनि केन्द्रीय निकायले कारबाही गरेको छैन। ‘तर अनिश्चितकालका लागि अनिवार्य पर्खाइमा पठाउने निर्देशनहरू माथिल्लो तहबाट आएको हो। हामी आउँदो दिनहरूमा यस्तै अनिवार्य प्रतीक्षा आदेशहरूको अपेक्षा गर्दछौं’,  विभागका एक अधिकारीले भने।

Print Friendly, PDF & Email

Advertisement

MORE STORIES

Leave a Reply

Your email address will not be published.