नेफ्रोकेयर इण्डियाद्वारा विश्व मिर्गौला दिवसको अवसरमा जनचेतनामूलक संगोष्ठी आयोजना

00-1-IMG

कोलकाता: विश्व मृगौला दिवसको अवसरमा, नेफ्रोकेयर इण्डिया, देशको सबैभन्दा प्रतिष्ठित संस्था, जसले आफ्ना बिरामीहरू र समाजका सर्वसाधारणको स्वास्थ्यको ख्याल राख्छ, चेतना फैलाउन वैज्ञानिक गोष्ठी आयोजना गर्‍यो। नेफ्रोकेयरले पनि आइतबार गोल्डेन ट्युलिप होटल, साल्टलेकमा आयोजना गरेको सेमिनारमार्फत आफ्नो वार्षिकोत्सव पालन गरेको छ। यस गोष्ठीमा यो साइलेन्ट किलर रोगबाट समाजलाई बचाउन र जोगाउन उनीहरुका बीचमा गएर सचेतनामूलक कार्यक्रमहरु आयोजना गर्नेसमेत उल्लेख छ। यो कार्यक्रम सफलतापूर्वक म्याप५ घटनाक्रमद्वारा आयोजित गरिएको थियो।

विश्व मृगौला दिवसको अवसरमा आयोजित कार्यक्रममा प्रमुख अतिथि डा. भरत भी शाह (एमबीबीएस, एमडी मेडिसिन, नेफ्रोलोजिष्ट र मिर्गौला विशेषज्ञ, मुम्बई), डा. अमित गुप्ता (एमबीबीएस, एमडी मेडिसिन, नेफ्रोलोजिस्ट र मिर्गौला विशेषज्ञ, लखनउ) प्रमुख अतिथि थिए। डा. शोभिक सुराल (एमडी मेडिसिन, डीएम नेफ्रोलोजी, डीएनबी नेफ्रोलोजी, कोलकाता), डा. प्रतिमा सेनगुप्ता (एमडी मेडिसिन, डीएम नेफ्रोलोजी, नेफ्रोलोजिस्ट र रेनल ट्रान्सप्लान्ट फिजिसियन), सुश्री ममता बिनानी (सीएस र डा. एमएसएमई विकास फोरम पश्चिम बङ्गाल च्याप्टर अध्यक्ष), सुश्री शिवांगी वर्मा (फिल्म व्यक्तित्व र सेलिब्रेटी, मुम्बई), इमरान खान (फिल्म व्यक्तित्व र सेलिब्रेटी, मुम्बई) बाहेक समाजका अन्य धेरै प्रतिष्ठित व्यक्तित्वहरू उपस्थित थिए।

मिडियासँग कुरा गर्दै डा. प्रतिमा सेनगुप्ता (नेफ्रोलोजिस्ट तथा संस्थापक तथा निर्देशक, नेफ्रोकेयर)ले भनिन्, ‘हरेक व्यक्तिको मृगौलाको स्वास्थ्य र यसको हेरचाहको बारेमा मानिसहरूमा चेतनाको स्तर सिर्जना र निरन्तर बढाउनु आवश्यक छ। सीरम क्रिएटिनिन, रगत युरिया नाइट्रोजन र ग्लोमेरुलर फिल्टरेशन दर मृगौलाको कार्यक्षमता मापन गर्न महत्त्वपूर्ण परीक्षणहरू हुन्। नेफ्रोकेयर इण्डिया प्राइभेट लिमिटेड सबैभन्दा सघन मृगौला बिरामीहरूको हेरचाहमा केन्द्रित विश्वव्यापी रूपमा सबैभन्दा सम्मानित स्वास्थ्य सेवा संस्थाहरू मध्ये एक हो। यो दिसम्बर २०२१ मा प्रख्यात र उल्लेखनीय नेफ्रोलोजिस्ट डा. प्रतिमा सेनगुप्ताद्वारा स्थापित गरिएको थियो। यहाँ भर्ना भएका बिरामीको हेरचाह गर्ने व्यक्तिलाई सबै चिकित्सकले परिवारको सदस्य मान्छन्।

Print Friendly, PDF & Email

About Author

Advertisement

MORE STORIES

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *