एडेलवाइज टोकियो लाइफद्वारा नयाँ फ्लेक्सी बचत योजना शुरु

0-IMG-20220819-WA0157

कोलकाता: ‘पावर अफ वन’ को उत्सव मनाउँदै, एडेलवाइज टोकियो लाइफ इन्स्योरेन्सले आफ्नो नयाँ सहभागी उत्पादन फ्लेक्सी बचत योजनाको साथ निजीकरण क्षेत्रमा प्रवेश गरेको छ। यस योजनामा ​​’एक्युरल अफ सर्वाइभल बेनिफिट’ जस्ता अभिनव वैकल्पिक सुविधा उपलब्ध छ। यो सुविधाअन्तर्गत ग्राहकले आफ्नो आवश्यकता अनुसार जति पटक पनि लाभ भुक्तान गर्ने समय परिवर्तन गर्न सक्नेछन्।

यस उत्पादनमा तीन आधार योजना विकल्पहरू छन् – फ्लेक्सी-आय, फ्लेक्सी-आय प्रो र ठूलो रकम। फ्लेक्सी-इन्कम र फ्लेक्सी-इन्कम प्रो आधार योजनाहरू जस्ता विकल्पहरूको साथमा जीवित लाभको सङ्कलन जस्ता सुविधाहरू पनि लिन सकिन्छ। एडलवाइज टोकियो लाइफ इन्स्योरेन्सका कार्यकारी निर्देशक सुभराजित मुखोपाध्यायले भने, ‘विभिन्न ग्राहकहरूको फरक फरक आवश्यकता हुन्छ। यी आवश्यकताहरू सधैं उस्तै हुँदैनन् र ग्राहकको जीवन चक्रमा परिवर्तन हुन्छन्। यसले दीर्घकालीन योजना बनाउन साँच्चै चुनौतीपूर्ण बनाउँछ। तसर्थ, हामीले ग्राहकहरूले जीवन बीमा योजनाका फाइदाहरू कहिले प्राप्त गर्ने भनेर छनौट गर्न लचिलोपन चाहेको महसुस गरेका छौं। यस विचारले हामीलाई हाम्रो उत्पादन डिजाइन गर्न मद्दत गर्‍यो, जहाँ हामीले प्रत्येक व्यक्तिको व्यक्तिगत र परिवर्तनशील आवश्यकताहरू पूरा गर्न सक्ने समाधान कसरी प्रस्ताव गर्न सक्छौं भनेर अन्वेषण गर्‍यौं। हामी यो उत्पादन एकको शक्ति प्रदर्शन गर्न चाहन्थ्यौंl’

फ्लेक्सी-इन्कम र फ्लेक्सी इन्कम प्रो दुवै योजनाहरूमा नीति धारकहरूले आय शुरु हुने वर्ष छनौट गर्ने विकल्प पाउँछन् – नीतिको दोस्रो वर्ष, नीतिको पाँचौं वर्ष वा प्रिमियम भुक्तानी अवधि सकिएपछिको पहिलो वर्ष। यस उत्पादनअन्तर्गत, छनोट गरिएको आय शुरु वर्षको साथ नगद बोनस र नीतिको पाँचौं वर्ष वा प्रिमियम भुक्तानी अवधि समाप्त भएपछि पहिलो वर्ष आय सुरु वर्षको रूपमा छनौट गर्नेहरूलाई संशोधन बोनसको व्यवस्था छ। ग्यारेन्टी आयको भुक्तानीमा भिन्नता यी दुई विकल्पहरू बीचको मुख्य भिन्नता हो। फ्लेक्सी-आय अन्तर्गत ग्यारेन्टी आय प्रिमियम भुक्तानी अवधि समाप्त भएपछि शुरु हुन्छ। जसमा फ्लेक्सी-इन्कम प्रोअन्तर्गत ग्यारेन्टी आम्दानी प्रत्येक पाँच वर्षमा प्रिमियम भुक्तानी अवधि समाप्त भएपछि नीतिको ३०औं वर्षसम्म एकमुष्ट भुक्तानी गरिन्छ। त्यसपछि नियमित वार्षिक ग्यारेन्टी आयको भुक्तानी शुरु हुन्छ। ठूलो रकम योजनाअन्तर्गत जुन तेस्रो आधार योजना विकल्प हो, सबै परिपक्वता लाभहरू सम्पूर्ण नीति अवधि समाप्त भएपछि उपलब्ध छन्।

‘यदि हामी थप वैकल्पिक लाभहरूको बारेमा कुरा गर्छौं भने, ग्राहकहरूले बाँच्नको लाभ प्राप्त गर्छन्। यसअन्तर्गत ग्राहकहरूले बीमा अवधिमा जीवन रक्षा लाभहरू प्राप्त गर्ने वा समय समयमा आफ्नो आवश्यकता अनुसार भुक्तानी प्राप्त गर्ने सुविधा प्राप्त गर्नेछन्। एक ग्राहकले सम्पूर्ण नीति अवधिको अवधिमा कुनै पनि समयमा कुनै पनि समयमा यो लाभ तिर्न छनौट गर्नसक्छ। यससँगै अर्को वैकल्पिक लाभ पनि उपलब्ध छ, जसलाई लाइफ कभर कन्टिन्युएसन बेनिफिट भनिन्छ। यसअन्तर्गत ग्राहकले एक अवधिको लागि वार्षिक प्रिमियमको १० गुणासम्म लाइफ कभर बढाउने सुविधा प्राप्त गर्नेछन्। यो अवधि पोलिसीको परिपक्वताको समयमा पॉलिसीधारकको उमेरमा निर्भर गर्दछ,’ उनले भने।

मुखोपाध्यायले भने, ‘ग्राहकको हातमा नियन्त्रण भएपछि ग्राहक र जीवन बीमा कम्पनीबीचको गतिशीलतामा परिवर्तन आउनेछ। आजको समयमा ग्राहकहरू आफ्नो मनपर्ने जीवन बीमा कम्पनीले उनीहरूको आवश्यकता अनुरूप व्यक्तिगत अनुभव प्रदान गर्न चाहन्छन्। उनीहरू वास्तवमै ‘मेरी मर्जी का योजना’ चाहन्छन् र फ्लेक्सी बचत योजना यस्तै योजना हो। जहाँ यो उत्पादनले ग्राहकहरूलाई अद्वितीय सुविधाहरू प्रदान गर्दछ, अर्कोतर्फ जीवन बीमा कम्पनीको १० वर्षको निरन्तर बोनस भुक्तानीको ट्र्याक रेकर्ड अर्को फाइदा हो।

Print Friendly, PDF & Email

Advertisement

MORE STORIES

Leave a Reply

Your email address will not be published.