‘द डायरी अफ वेस्ट बङ्गाल’को ट्रेलर रिलिज भएपछि निर्देशकलाई कानुनी नोटिस जारी

00-1-the-diary-of-WB

हिन्दी फिल्म ‘द डायरी अफ वेस्ट बेङ्गाल’को ट्रेलर रिलिज हुनासाथ विवादमा परेको छ। फिल्मका निर्देशकलाई पश्चिम बङ्गालले कानुनी नोटिस पठाएको छ। यस बारेमा पुलिस र उनलाई सोधपुछ गर्न भनिएको छ। यो फिल्म पश्चिम बङ्गालका कट्टरपन्थी संगठन रोहिंग्या मुस्लिममा आधारित रहेको बताइएको छ। ‘द डायरी अफ वेस्ट बेङ्गाल’ मार्फत पश्चिम बङ्गाललाई बदनाम गर्ने प्रयास गरेको आरोप निर्मातामाथि लागेको छ। जितेन्द्र नारायण सिंह वसीम रिजवी फिल्म्स प्रस्तुत ‘द डायरी अफ वेस्ट बेङ्गाल’का निर्माता हुन् भने यस फिल्मका निर्देशक तथा लेखक प्रख्यात फिल्म निर्देशक सनोज मिश्र हुन्। सीआरपीसीको धारा ४१ए अन्तर्गत एक सूचना निर्देशकलाई पश्चिम बङ्गालको एमहर्स्ट पुलिस स्टेशनमा सोधपुछको लागि पठाइएको छ।

यसपछि अब निर्देशक सनोज मिश्रलाई ३० मईमा दिउँसो १२ बजे घटनाको अनुसन्धान अधिकृत सुभब्रत कारको समक्ष सोधपुछका लागि पुलिस थानामा हाजिर हुनुपर्नेछ। फिल्म ‘द डायरी अफ वेस्ट बेङ्गाल’ को सम्बन्धमा पश्चिम बङ्गाल पुलिस आईपीसीको धारा १२०(बी), १५३ए, ५०१, ​​५०४, ५०५, २९५ए र आईटी ऐनको धारा ६६डी, ८४बी दर्ता गरेको छ। सिनेमेटोग्राफी ऐनको धारा ७ अन्तर्गत एफआईआर दर्ता गरिएको छ। अर्कोतर्फ कानुनी सूचना पाएपछि सनोजकुमार मिश्रका वकिल नागेश मिश्रले एफआइआर दर्ता भइसकेको र कानुनी लडाइँ लड्ने बताए। यो फिल्म अगस्त २०२३ मा रिलिज हुने अपेक्षा गरिएको छ।

Print Friendly, PDF & Email

About Author

Advertisement

MORE STORIES

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *