पर्यटन मन्त्रालयद्वारा भदरवाह, जम्मूमा पहिलो पटक स्नो-म्याराथन आयोजना (फोटो फिचर)

00-1-image0056B4I

स्नो म्याराथनमा १३० भन्दा बढी धावकहरुको सहभागिता

नयाँ दिल्ली: पर्यटन मन्त्रालयले रियल स्पोर्ट्स इण्डियासँगको सहकार्यमा स्थानीय प्रशासनसँगको सहकार्यमा अमेजिङ भदरवाह टुरिजम एसोसिएसन (एबीटीए) ले २६ फरवरी आइतबार जम्मूको भदरवाहमा स्नो म्याराथन आयोजना गर्योl पहिलो जम्मु स्नो रन सफारीलाई विशेष महाजन, डेपुटी कमिश्नर/डीएम, डोडाले झण्डा देखाएर प्रस्थान गराएका थिए। कार्यक्रममा सहभागी र आयोजकसँग अन्तरक्रिया गर्दै विशेष महाजनले यस्ता रोमाञ्चक खेलकुद गतिविधिलाई प्रोत्साहन गर्न आग्रह गरे।

यसमा खेलकुदप्रेमीलाई बढी प्राथमिकता दिनुपरे उनले बताए। उनले गुलडाँडा (भदेरवाह)मा स्नो रन सफारी जस्ता गतिविधिको अपार सम्भावना रहेको बताउँदै पर्यटन प्रवर्धनमा प्रयोग गर्न सकिने बताए। सीओ-राष्ट्रिय राइफल्स, एसएसपी-डोडा, सिक्किम पार्टन र जम्मू-कश्मीर पर्यटन र पर्यटन मन्त्रालय, सीओ-भदरवाह विकास प्राधिकरणका विभागहरूका प्रतिनिधिहरू पनि उपस्थित थिए।

भारतको स्वतन्त्रता जी-२० भारत प्रेसिडेन्सी, देखो अपना देश, युवा पर्यटन क्लब र फिट इण्डिया आन्दोलनको ७५ वर्ष पूरा भएको अवसरमा पहिलो पटक ग्राण्ड स्नो म्याराथन कार्यक्रम आयोजना गरिएको थियो। स्नो म्याराथन जस्ता रोमाञ्चक खेलहरूका लागि देशभरका यात्रुहरू र साहसिक उत्साहीहरूमाझ खेलकुदको भावना जगाउनु यसको उद्देश्य थियो। कार्यक्रममा जिल्ला विकास परिषद, जिल्ला प्रशासन, भारतीय सेना, जम्मू विश्वविद्यालयको भदरवाह क्याम्पसले पूर्ण सहयोग गरेको थियो।

म्याराथन बाहेक धेरै विद्यालयका बालबालिका, शिक्षक र विद्यालय/कलेज व्यवस्थापनलाई पनि दर्शकको रूपमा आमन्त्रित गरिएको थियो। विद्यालय/कलेजका शिक्षक/प्रवक्तालाई पनि युवा पर्यटन क्लबको गठन र युवाहरूको सक्रिय सहभागिताबाट पर्यटन प्रवद्र्धन गर्ने बारे जानकारी गराइएको थियो।

म्याराथनमा देशभरका १३० धावकले भाग लिएका थिए । म्याराथन गुलडाँडाबाट शुरु भएको थियो। धावकहरूलाई ५ किमी, १० किमी र २५ किमीको दुरीमा दौडने विकल्प दिइएको थियो। भद्रवाहको त्यो हिउँले ढाकिएको एउटा दृश्य थियो। धावकलाई प्रोत्साहन गर्न ठूलो संख्यामा स्थानीय बासिन्दा जम्मा भएका थिए। पर्यटन मन्त्रालयले आउँदो वर्षहरुमा पनि यस्ता कार्यक्रमहरु गर्ने योजना बनाएको छ। -पीआईबी

Print Friendly, PDF & Email

Advertisement

MORE STORIES

Leave a Reply

Your email address will not be published.