स्वीचअन फाउन्डेशनको मुभ फर अर्थ बेंगल लेग (फोटो फिचर)

00-1-Swicthon-1

प्रारम्भिक दिन

विनय जाजु, प्रबन्ध निर्देशक, स्वीचअन फाउन्डेसन, कोलकाताको साइकल समूहहरू सामेल, साइकल राइडको आधिकारिक फ्ल्याग अफ र मूभ फर अर्थ अभियानको शुरुवात हुनुभन्दा एक दिन अघि, पूर्वी कोलकाता वेटल्याण्ड्स हुँदै यात्रा गरे। उनले खेयादाह हाई स्कूलमा रोके अनि कोलकाता पप-अप साइकल यात्राको क्रममा युवा विद्यार्थीहरूसँग द्रुत र स्मार्ट जलवायु कार्यको आवश्यकताबारे छलफल गरे।

प्रथम दिन

फिल्म निर्देशक अपर्णा सेनद्वारा भिक्टोरिया मेमोरियलबाट आधिकारिक फ्ल्याग अफ पछि, अन्य विशिष्ट व्यक्तिहरूको उपस्थितिमा विनय जाजुले मौसमको लागि आफ्नो साइकल यात्रामा बङ्गालका विभिन्न शहर, गाउँ र शहरहरू पार गर्न ८०० किलोमिटरको यात्रा तय गरे।

तेस्रो दिन

विनय जाजुले दुर्गापुर जाने बाटोमा दामोदर नदीको किनारमा साइकल चलाउँदा बर्धमान साइक्लिङ क्लबमा आवद्ध भएका थिए।

पाँचौं दिन

बांकुरामा विनय जाजुले धेरै कार्यक्रमहरूमा स्थानीय किसानहरू, युवाहरू र सरोकारवालाहरूसँग दिगो कृषि अभ्यासहरू र बजार पहुँचको बारेमा विचार-विमर्श गरे।

Print Friendly, PDF & Email

Advertisement

MORE STORIES

Leave a Reply

Your email address will not be published.