वसिम अकरमले आत्मकथामा गरे विस्फोटक खुलासा

00-Sultan-Wasim-Akram

नयाँ दिल्ली: पाकिस्तानका पूर्व कप्तान वसिम अक्रमको आत्मकथा ‘सुल्तानः ए मेमोयर’ यतिबेला चर्चामा छ। वसिमले यसमा पाकिस्तानी क्रिकेटसँग सम्बन्धित धेरै विस्फोटक खुलासा गरेका छन्। पुस्तक अस्ट्रेलियालगायत केही देशमा रिलिज भइसकेको छ। यसमा अकरमले आफ्नो खेल करियरमा भएका घटनासँग सम्बन्धित केही चकित पार्ने दाबी गरेका छन्। पछिल्लो खुलासामा वसिमले पाकिस्तानका पूर्व विकेटकिपर राशिद लतिफलाई ‘लबीस्ट’ भनेका छन्। पुस्तकको एक अध्यायमा वसीमले कसरी लतिफले ध्यान खिच्नका लागि आफूतिर औंला उठाए भनेर बताउँछन्।

पुस्तकको एउटा अंशका अनुसार लतिफ लबिङ असाइनमेन्टमा थिए। जुलाई २००० मा रसिद लतिफले सन्डे टेलिग्राफलाई एउटा अन्तर्वार्ता दिए, जसमा उनले सन् १९९६ लर्ड्स टेस्टमा पाकिस्तानलाई तीन सय भन्दा कममा आउट गर्न £१५ जहार प्रस्ताव गरिएको दाबी गरे। वसीमले भने, ‘अरु कसलाई थाहा छ? सायद उसलाई थाहा थियो, तर के उसले मलाई, उसको कप्तान, त्यो समयमा भन्यो? होइन, उनले आफ्नो प्रशिक्षक वा प्रबन्धकलाई यो रिपोर्ट गरे? होइन, उसले कय्युमलाई भन्यो? छैनl’ केही वर्षअघि सोहेलले दाबी गरेका थिए कि वसिमले सन् १९९२ पछि पाकिस्तानलाई विश्वकप जित्नबाट रोक्न सक्दो प्रयास गरेका थिए। वसिम अक्रमले आफ्ना साथी फास्ट बलर वकार युनिसको पनि आलोचना गरेका छन्। पुस्तकको एउटा अंशका अनुसार वकार त्यतिबेला (२००३) सम्म हाम्रो उत्कृष्ट ११ मा थिएनन्। तौकीरकै कारण उनी कप्तान बनेका हुन्।

Print Friendly, PDF & Email

Advertisement

MORE STORIES

Leave a Reply

Your email address will not be published.