केएलओका शीर्ष सदस्यद्वारा पत्नीसहित आत्मसमर्पण

0-a-1-kailash-koch

कोलकाता: उग्रवादी संगठन कामतापुर लिबरेसन अर्गनाइजेसन (केएलओ) का दुईजना सदस्यले पश्चिम बङ्गाल पुलिससमक्ष बिहीबार आत्मसमर्पण गरेका छन्। आतंकवादी संगठनका महासचिव कैलाश कोच र उनकी पत्नी सपना कोचले एसटीएफ टोलीको अगाडि आत्मसमर्पण गरे। उनीसँगै एउटी केटी पनि थिइन्, जसलाई सपनाले काखमा बोकेकी थिइन्। पश्चिम बङ्गाल पुलिसका डीजीपीले एक एके ४७ बरामद भएको बताएका छन्। उनले केएलओका अन्य सदस्य पनि छिट्टै पुलिससमक्ष आत्मसमर्पण गर्ने दावी गरेका छन्।

कैलाश कोचलाई केशव बर्मन, गुरु, नायक, नायक, गोसल कैलाश कोच, महादेवको नामले पनि चिनिन्थ्यो। उनले २०१३ जनवरीदेखि हालसम्म केएलओमा महासचिवको जिम्मेवारी सम्हालेका थिए। कैलाशले कक्षा १२ सम्म पढेका छन्। उनीसँग बङ्गला, असमिया, हिन्दी, अंग्रेजी, मणिपुरी, बर्मी, नागमी, नेपाली, बोडो भाषाको ज्ञान छ। कैलाश केएलओमा आवद्ध हुनुअघि चलचित्रमा काम गर्थे। उनले चलचित्र उद्योग (बोडो) ग्वास्वाओ ख्वाम क्वांग, बोडो भाषा भाषा र अन्य दुई असमिया चलचित्र चलचित्रहरूमा काम गरेका छन्। यद्यपि यी फिल्म रिलिज भएनन्।

केएलओमा सामेल भएपछि कैलाशले दिसम्बर २००६ देखि २००८ सम्म बङ्गलादेशको कोइला हिल्समा तालिम लिएका थिए। सन् २००८-२०१२ सम्म असम र पश्चिम बङ्गालमा धेरै अपरेशनहरू गरे। अक्टोबर २०१२-फरवरी २०१३ मा नेपाल पनि पुगेका लिए। पुलिसका अनुसार कैलाशले सन् २०१५ को फरवरीदेखि मार्च/अप्रेल २०१९ सम्म उग्रवादी संगठन केवाईकेएलको सहयोगमा बङ्गलादेशको मौलाबी बजारमा शरण लिएका थिए। अप्रेल २०१९, मई २०२१ कुरिग्राम, बङ्गलादेशमा शरण लिए र त्यसपछि आफ्नो संगठन संगठित बनाए।

Print Friendly, PDF & Email

Advertisement

MORE STORIES

Leave a Reply

Your email address will not be published.