छोरीको पहिलो जन्मदिनमा पानीपुरी बिक्रेताले एक लाख एक हजार पानीपुरी नि:शुल्क खुवाए

0-Panipuri

भोपाल: मध्य प्रदेशको राजधानी भोपालमा पानीपुरी बेच्ने ३० वर्षीय वृद्धले छोरीको पहिलो जन्मदिनमा शहरका सर्वसाधारणलाई एक लाख एक हजार पानी पुरी नि:शुल्क खुवाएर खुशी व्यक्त गर्दै छोरी बचाउन समाजलाई सन्देश दिए। भोपालको कोलार क्षेत्रमा गुप्ता पानीपुरी भण्डारको नाममा सडक विक्रेता स्थापना गरेका आञ्चल गुप्ताले एक वर्षअघि पनि छोरी ‘अनोखी’ को जन्मको अवसरमा जनतालाई ५० हजार पानी पुरी निःशुल्क खुवाएका थिए। बुधबार छोरीको पहिलो वार्षिकोत्सवका अवसरमा गुप्ताले ‘बेटी है तो कल हे’ को सन्देश दिँदै दिनभर जनतालाई एक लाख पानी परी निःशुल्क खुवाएकी थिइन्। यसका लागि उनले कोलार क्षेत्रको बन्जारी मैदानमा ५० मिटर लामो टेन्टमा २१ वटा स्टल लगाएर दैनिक ज्यालादारीमा २५ जना केटालाई पानी खुवाउन लगाए।

कार्यक्रम स्थलमा ‘बेटी वर्दन हे’, ‘बेटी बचाओ’, ‘बेटी पढाओ’का ब्यानर टाँसिएको थियो। तीन वर्षीय छोरा र एक वर्षीया छोरीका बुबा गुप्ताले पानीपुरीको गाडा चलाएर महिनामा १५ देखि २० हजार रुपियाँ कमाउने गरेको बताए। गुप्ताले बिहीबार भने, ‘छोरीको जन्म मेरो लागि सपना जस्तै हो। म सधैं छोरी चाहन्थें। दुई वर्षअघि मेरी पत्नीले छोरो जन्माइन्। गत वर्ष १७ अगस्तमा भगवानले मलाई छोरी दिनुभयोl’ पानीपुरी खुवाउन कति खर्च हुन्छ भन्ने प्रश्नमा उनले आफूले हिसाब नगरेको बताए। गुप्ताले भने, ‘गत वर्ष छोरी जन्मँदा ५० हजार पानी पुरी नि:शुल्क खुवाएकी थिइन्। पानी खुवाउनु ठूलो कुरा होइन। छोरी बचाउने सन्देश समाजलाई मात्र दिनुपर्छl’ मुख्यमन्त्री शिवराज सिंह चौहानले गुप्ताकी छोरी ‘अनोखी’ लाई ट्वीट गर्दै शुभकामना दिएका छन्। उनले भने, ‘सधैं खुशी र आनन्दित रहनुहोस्l’ गुप्ताले आफ्नी छोरीलाई धेरैले उपहार पनि दिएका छन्। कार्यक्रममा क्षेत्रीय विधायक रामेश्वर शर्मा पनि उपस्थित थिए र गुप्ता दम्पतीले आयोजना गरेको अनौठो कार्यक्रमको प्रशंसा गरेका थिए।

Print Friendly, PDF & Email

Advertisement

MORE STORIES

Leave a Reply

Your email address will not be published.